تور های اروپا
تور های اروپایی با تورک تراول

حمل و نقل فرانسه

سفر های کاری کمی متفاوت تر از انواع دیگر سفر است زیرا معمولا با یک هدف خاص انجام می شود و تنها یک اشتباه کوچک ممکن است ضرر های مالی زیادی را به بار آورد.به همین دلیل در این مقاله سعی میکنیم تا اشتباهاتی که در سفر کاری خود باید از آن بپرهیزید را با هم مرور کنیم تا بتوانید با رعایت کردن این موارد، با آسودگی خاطر سفر کنید:

1-عدم خواب کافییکی از مهم ترین مواردی که در سفر خود باید رعایت کنید، داشتن خواب کافی است.حتی اگر زمان کافی ندارید، باید خواب و استراحت را در برنامه سفر خود قرار دهید.بی خوابی یا عدم داشتن خواب کافی طبق گفته پزشکان باعث  اختلال گفتاری، مشکلات دستگاه گوارش، مشکلات حافظه، ناتوانی در یادگیری، کندی در واکنش ها و… خواهد شد که می تواند اثر مستقیمی بر روی فرایند سفر کاریی شما بگذارد و تا حدودی کیفیت سفر شما را تحت تاثیر قرار دهد.

2-نداشتن چک لیست وسایل سفرحتی اگر حافظه خوبی دارید به آن اکتفا نکنید و قبل از سفر لیستی از وسایل مورد نیازتون تهیه کنید تا دیگر هیچ وسیله ای را قلم نیندازید تا در سفر خود به مشکلی بر نخورید. همچنین این کار به شما کمک می کند تا استرس قبل سفر خود را به طور ویژه ای  کاهش دهید.

3-نداشتن برنامه برای سفرتور های نمایشگاهی معمولا در تاریخ مشخصی برگزار می شود، بنابراین اگر قصد شرکت در نمایشگاه خاصی دارید، به سایت نمایشگاه مراجعه کرده و تاریخ دقیق آن را پیدا کنید و برای آن تاریخ برنامه ریزی کنید.

4-بررسی نکردن شرایط سفر به مقصد مورد نظرسفر به هر کشوری شرایط خاص خود را دارا می باشد.از وسیله سفر گرفته تا مجوز های ورود به هر کشوری متفاوت است و هر  کدام مدت خاصی به طول می انجامد.مثلا سفر به کشوری مانند ایتالیا برای ایرانیان به مراتب سخت تر از سفر به کشوری همچون ترکیه است بنابراین مدت زمانی که طول می کشد تا ویزای آن نیز صادر شود نیز بیشتر است. پس بهتر است بعد از این که تاریخ سفر خود را مشخص کردید، شرایط ورود به کشور مقصد را نیز بسنجید تا مشکلی بابت این موضوع نداشته باشید.

5-عدم توجه به تقویم کشور مقصدهر کشوری تقویم خاص خود را دارا می باشد، بنابراین قبل از سفر باید تقویم کشور مقصد را بررسی کنید تا تعطیلات رسمی در سفرتان اختلال ایجاد نکند و دیدید باعت مشکل برای سفرتان خواهد شد تاریخ سفر را جا به جا کنید تا به مشکل نخورید.

6-توجه نکردن به آدرس محل اقامتدر سفر های کاری، مسافت و مدت زمان جابه جایی از اهمیت زیادی برخوردار است. زیرا زمان در سفر های کاری بسیار با ارزش است و اگر محل اقامتتان به محل برگزاری نمایشگاه یا محل قرار کاریتان دور باشد مجبور به طی کردن مسافت طولانی و در نتیجه اتلاف وقت خود می شوید.

7-عدم توجه به وعده صبحانهصبحانه مهم ترین وعده غذایی است که به هیچ وجه نباید از خوردن آن صرف نظر کنید.متخصصان تغذیه معتقدند که نخوردن صبحانه باعث کج خلقی، احساس خستگی و نداشتن انرژی کافی در طول روز می شود بنابراین برای داشتن یک سفر کاری با بازدهی مناسب لازم است که حتما این نکته را رعایت کرده و مصرف صبحانه را در برنامه خود قرار دهید.سخن پایانی:برنامه ریزی برای یک سفر کاری یا شرکت در تور نمایشگاهی پروسه ای است که شاید از ماه ها قبل سفر شروع شده و تا پایان سفر ادامه پیدا خواهد کرد. ما در این مقاله سعی کردیم تا نکاتی را که باید در قبل و حین سفر خود رعایت کنید را به شما آموزش دهیم تا با رعایت نکات ذکر شده سفر خوبی را تجربه کنید.

رفتن با هواپيما به فرانسه

اين بستگي به شخص شما دارد. اگر مايليد با پروازهاي گران قيمت و مرتب اروپايي سفر كنيد بليط شركت هاي ك.ال.ام يا ايرفرانس را تهيه كنيد. قيمت يك بليط رفت و برگشت حدود ۷۰۰ يورو خواهد بود. البته اين قيمت بسته به زمان مسافرت تغيير خواهد كرد. بايد برنامه ريز خوبي باشيد و سعي كنيد بليط را حداقل دو ماه زودتر تهيه كنيد. پرواز ايران اير هيچ وقت آن.تايم نيست. اين پرواز كه به چارتر ايراني هم معروف است بسته به شرايط هواپيما و ديگر پروازهاي بين المللي ايران اير ممكن است تا سه ساعت تاخير داشته باشد. ولي نگران نباشيد، بالاخره پرواز خواهيد كرد. قيمت بليط رفت و برگشت با ايران اير حدود ۴۵۰ هزاز تومان است. پروازهاي تركيه و قطر هم هستند. اما گفته ها حاكي از آن است كه بهترين پرواز براي پاريس پرواز شركت آذربايجان است. هواپيما ها عالي و پرواز ارزان قيمت. خيابان عباس آباد، خيابان خالد استانبولي پلاك ۱۷٫ حتما مراجعه كنيد يا تماس بگيريد. پرواز دوتكه است (تهران / باكو / پاريس) ولي هركس با اين شركت پرواز كرده راضي بوده.

رفتن با قطار به فرانسه

پاريس دو نوع قطار شهري دارد. يكي مترو كه متروپوليتن (Métropolitain) معروف است و خطوط آن صرفا در محدوده مركزي شهر تردد مي‌كنند. ديگري RER است كه فرانسوي‌ها آن را “اِغُ اِغ” تلفظ مي‌كنند. محدوده تردد RER بسيار گسترده‌تر هست و به حومه پاريس دسترسي دارد. قيمت اين قطارها بيشتر از مترو است. براي استفاده از اغ اغ بايد بليط را تا مقصد نگاه 

داريد، چرا كه بدون بليط نمي‌توانيد از ايستگاه خارج شويد. پاريس چند نوع بليط مترو دارد. يكي بر اساس منطقه‌ها (زون) كه بليط‌هايي براي استفاده از يك زون، دو زون و سه زون است. همچنين بر اساس تعداد دفعات سفر كه بليط‌هاي تك سفره، دو سفره، پنج سفره، ده سفره و بيست سفره وجود دارد. همچنين بر اساس زمان استفاده بليط‌هاي يك روزه تا پنج روزه وجود دارد. بليط رفت و برگشت قطار از فرودگاه شارل دوگل (Charles de Gaulle Airport) تا ايستگاه قطار شمالي پاريس (Gare du Nord) به تنهايي ١٨ يورو است. پس اگر قصد داريد پنج روز در پاريس بمانيد و رفت و برگشت‌تان به فرودگاه با مترو و قطار است، بهتر است بليط پنج زون پنج روزه را بگيريد كه حدود ٥٣ يورو است و مي‌توانيد از آن براي همه نقاط شهر (فرودگاه، ديزني‌لند، فونيكولار، اتوبوس، قطارهاي شهري و…) بدون محدوديت و به دفعات مختلف استفاده كنيد (اين بليط مترو و اغ اغ را با هم پوشش مي‌دهد). در غير اين صورت بليط‌هاي 10 سفره كه صرفا مخصوص استفاده از مترو شهري است، به صرفه‌تر است. يادتان باشد هر زمان كه بليط‌هاي زمان‌دار را بخريد، زمان شما از صبح اولين روز استفاده محاسبه مي‌شود. پس بهتر است كه شب بليط را نخريد.

فهرست تور های نمایشگاهی مرتبط

مجله گردشگری تورک

5 دلیل شرکت در تورهای نمایشگاهی
آداب و رسوم سرو غذا در سه کشور اروپایی
7 اشتباه رایجی که در تورهای نمایشگاهی باید از آن ها بپرهیزیم
چند نکته کاربردی برای افزایش بازدیدکنندگان غرفه شما در تورهای نمایشگاهی