تور های اروپا
تور های اروپایی با تورک تراول

طبیعت آلمان

حيوانات آلمان

 

سگ محبوب ترين حيوان در آلمان است. حيوانات زندگي مرفهي در آلمان دارند. تا آنجا كه در هر شهر ده‌ها و صدها كانون و انجمن از حيوانات و حقوق آنها دفاع مي‌كنند و سالانه ميليون‌ها يورو براي بقا و راحتي حيوانات هزينه مي‌شود. آنچه در رسانه‌ها در مورد برافتادن نسل برخي از حيوانات گفته‌ مي‌‌شود، در مورد آلمان صدق نمي‌كند. در ۲۵ سال گذشته بيش از ۴ هزارگونه به حيوانات اين كشور اضافه شده است. بر اساس آمارهاي تأييد‌ نشده بين ۴۸ تا ۵۰ هزار گونه حيوان در آلمان زندگي مي‌كنند. نزديك به ۲۴ هزار گونه، حشره هستند و بيش از ۷۰۰ گونه، حيوانات مهره‌دار. از ۴۵۰۰ گونه حيوان پستانداري كه در سراسر جهان يافت مي‌شود، فقط ۹۱ گونه در آلمان زندگي مي‌كنند. و اما محبوب‌‌ترين آنها، بر اساس فهرستي كه مجله‌ “فونك اور” (Funk Uhr) منتشر كرده است: بر اساس “همه‌پرسي” مجله‌ فونك اور محبوب‌ترين حيوان در آلمان سگ است. تعداد سگ‌هاي اين كشور به‌طور دقيق مشخص نيست، اما بر اساس آمارهاي گوناگون بين ۵/ ۵ تا ۶ ميليون سگ در آلمان وجود دارد. شماري از آنها در “خانه‌ حيوانات” زندگي مي‌كنند و بقيه همدم انسان‌ها هستند. سگ تنها دوست و ياور آلماني‌ها نيست، بلكه يك فاكتور مهم اقتصادي هم محسوب مي‌شود. علاوه بر “ماليات سگ” و درآمد حاصله از فروش غذا و ديگر مايحتاج سگ، وجود اين حيوان در زندگي انسان‌ها باعث به وجودآمدن بيش از ۱۰۰هزار فرصت شغلي در آلمان شده است. اخيراً علاوه بر سگ‌هايي كه در سانحه‌هاي طبيعي و راهنمايي نابينايان به انسان كمك مي‌كنند، سگ‌هايي هم براي كمك به كساني كه به بيماري قند مبتلا هستند، تربيت مي‌شوند. به گفته‌ كارشناسان، بسياري از سگ‌ها قادرند، بالارفتن يا پايين آمدن قند را در بدن انسان تشخيص بدهند و به موقع براي او “زنگ خطر” را به صدا دربياورند. در رده‌ دوم محبوبيت، گربه قرار دارد. اين در حالي است كه بر اساس آمارهاي گوناگون، تعداد گربه‌ها در آلمان، از سگ بيشتر است (بيش از ۸ ميليون).

آبزيان و پرندگان آلمان

 

آلماني‌ها به هوش و بازيگوشي دلفين و تمايل او به انسان علاقه دارند، ماهي‌گيران ژاپني به پول هنگفتي كه از راه شكار دلفين كسب مي‌كنند. آنها سالانه ده‌ها هزار دلفين را صيد مي‌كنند و به جز بچه‌‌‌ دلفين‌ها، بقيه را مي‌كشند. قيمت يك دلفين جوان در بازار چندين برابر قيمت “بزرگسالان” است. گفته مي‌شود كه در سيرك‌ها و مراكز تفريحي‌اي كه از دلفين براي سرگرمي‌انسان‌ها استفاده مي‌كنند، قيمت‌هر دلفين بين ۱۰۰ تا ۱۵۰ هزار دلار در نوسان است. پس از دلفين، اسب در فهرست مجله‌ “فونك اور” قرار گرفته است. پنجمين حيوان محبوب در فهرست “فونك اور” عقاب است. آلماني‌ها از بچگي با عقاب آشنا مي‌شوند، زيرا نشان ملي آلمان عقاب است. در سردر و تابلوهاي بسياري از ادار‌ه‌ها و مؤسسات دولتي يك عقاب كه بال‌هايش را گشوده، به‌ چشم مي‌خورد. عقاب از دوران باستان در اروپا نشانه‌ قدرت و شجاعت بوده. يوناني‌ها آن را مونس زئوس مي‌دانستند و رومي‌ها او را به يوپيتر نسبت مي‌دادند. امروزه در آلمان اين پرنده‌ پرقدرت براي شكار به كار مي‌رود. پس از عقاب نوبت به پنگوئن مي‌رسد. امروزه اكثر آلماني‌ها از كودكي با پنگوئن آشنا مي‌شوند و به آن دل مي‌بندند. در بسياري از فيلم‌هاي كارتوني، اين حيوان كه به‌طرز خنده‌آوري راه مي‌رود نقش اول را بازي مي‌كند و در باغ وحش هم، براي كودكان، يكي از حيوانات سرگرم‌كننده به‌شمار مي‌رود. در رده‌ هفتم فهرست “فونك اور” شير لميده است.

 

 

 

 

 

 

 

 

پوشش گياهي در آلمان

 

كشور آلمان همواره به عنوان يكي از مهمترين قطب‌هاي توليد گياهان دارويي و داروهاي گياهي در دنيا شناخته مي‌شود و در اروپا نيز به عنوان مهمترين كشور فعال در اين حوزه از اهميت و جايگاه ويژه‌اي برخوردار است.

  • طبق برخي گزارش هاي، ۶۰ درصد داروهاي موجود در اين كشور را داروهاي گياهي تشكيل مي‌دهند و استقبال فراوان مردم اين كشور از داروهاي گياهي ناشي از فرهنگ‌سازي صحيح و تقويت صنعت توليد و فرآوري گياهان دارويي در اين كشور است.
  • بر طبق گزارش اين انجمن، از سال ۱۹۹۹ تا ۲۰۰۳، سطح كشت گياهان دارويي در آلمان ۳۰/۵ درصد افزايش يافته است.
  • به طور كلي در اين كشور ۱۱۲ گونه گياه دارويي و ادويه‌اي كشت مي‌شود كه از ميان آنها، ۲۲ گونه اهميت اقتصادي بيشتري دارند.

•  نود و سه درصد سطح زيركشت گياهان دارويي آلمان با روش كنترل تلفيقي آفات و بيماري ها مديريت مي شود. توليد ارگانيك گياهان دارويي در آلمان همواره در حال افزايش بوده به طوري كه در سال هاي ۱۹۹۵، ۱۹۹۷، ۱۹۹۸ و ۲۰۰۳ به ترتيب ۳۵۰، ۴۵۰، ۶۰۰ و ۷۰۴ هكتار گزارش شده است.

فهرست تور های نمایشگاهی مرتبط

مجله گردشگری تورک

5 دلیل شرکت در تورهای نمایشگاهی
آداب و رسوم سرو غذا در سه کشور اروپایی
7 اشتباه رایجی که در تورهای نمایشگاهی باید از آن ها بپرهیزیم
چند نکته کاربردی برای افزایش بازدیدکنندگان غرفه شما در تورهای نمایشگاهی