توضیج کوتاه از بلژیک

توضیج کوتاه از بلژیک

سفر های کاری کمی متفاوت تر از انواع دیگر سفر است زیرا معمولا با یک هدف خاص انجام می شود و تنها یک اشتباه کوچک ممکن است ضرر های مالی زیادی را به بار آورد.به همین دلیل در این مقاله سعی میکنیم تا اشتباهاتی که در سفر کاری خود باید از آن بپرهیزید را با هم مرور کنیم تا بتوانید با رعایت کردن این موارد، با آسودگی خاطر سفر کنید:

1-عدم خواب کافییکی از مهم ترین مواردی که در سفر خود باید رعایت کنید، داشتن خواب کافی است.حتی اگر زمان کافی ندارید، باید خواب و استراحت را در برنامه سفر خود قرار دهید.بی خوابی یا عدم داشتن خواب کافی طبق گفته پزشکان باعث  اختلال گفتاری، مشکلات دستگاه گوارش، مشکلات حافظه، ناتوانی در یادگیری، کندی در واکنش ها و… خواهد شد که می تواند اثر مستقیمی بر روی فرایند سفر کاریی شما بگذارد و تا حدودی کیفیت سفر شما را تحت تاثیر قرار دهد.

2-نداشتن چک لیست وسایل سفرحتی اگر حافظه خوبی دارید به آن اکتفا نکنید و قبل از سفر لیستی از وسایل مورد نیازتون تهیه کنید تا دیگر هیچ وسیله ای را قلم نیندازید تا در سفر خود به مشکلی بر نخورید. همچنین این کار به شما کمک می کند تا استرس قبل سفر خود را به طور ویژه ای  کاهش دهید.

3-نداشتن برنامه برای سفرتور های نمایشگاهی معمولا در تاریخ مشخصی برگزار می شود، بنابراین اگر قصد شرکت در نمایشگاه خاصی دارید، به سایت نمایشگاه مراجعه کرده و تاریخ دقیق آن را پیدا کنید و برای آن تاریخ برنامه ریزی کنید.

4-بررسی نکردن شرایط سفر به مقصد مورد نظرسفر به هر کشوری شرایط خاص خود را دارا می باشد.از وسیله سفر گرفته تا مجوز های ورود به هر کشوری متفاوت است و هر  کدام مدت خاصی به طول می انجامد.مثلا سفر به کشوری مانند ایتالیا برای ایرانیان به مراتب سخت تر از سفر به کشوری همچون ترکیه است بنابراین مدت زمانی که طول می کشد تا ویزای آن نیز صادر شود نیز بیشتر است. پس بهتر است بعد از این که تاریخ سفر خود را مشخص کردید، شرایط ورود به کشور مقصد را نیز بسنجید تا مشکلی بابت این موضوع نداشته باشید.

5-عدم توجه به تقویم کشور مقصدهر کشوری تقویم خاص خود را دارا می باشد، بنابراین قبل از سفر باید تقویم کشور مقصد را بررسی کنید تا تعطیلات رسمی در سفرتان اختلال ایجاد نکند و دیدید باعت مشکل برای سفرتان خواهد شد تاریخ سفر را جا به جا کنید تا به مشکل نخورید.

6-توجه نکردن به آدرس محل اقامتدر سفر های کاری، مسافت و مدت زمان جابه جایی از اهمیت زیادی برخوردار است. زیرا زمان در سفر های کاری بسیار با ارزش است و اگر محل اقامتتان به محل برگزاری نمایشگاه یا محل قرار کاریتان دور باشد مجبور به طی کردن مسافت طولانی و در نتیجه اتلاف وقت خود می شوید.

7-عدم توجه به وعده صبحانهصبحانه مهم ترین وعده غذایی است که به هیچ وجه نباید از خوردن آن صرف نظر کنید.متخصصان تغذیه معتقدند که نخوردن صبحانه باعث کج خلقی، احساس خستگی و نداشتن انرژی کافی در طول روز می شود بنابراین برای داشتن یک سفر کاری با بازدهی مناسب لازم است که حتما این نکته را رعایت کرده و مصرف صبحانه را در برنامه خود قرار دهید.سخن پایانی:برنامه ریزی برای یک سفر کاری یا شرکت در تور نمایشگاهی پروسه ای است که شاید از ماه ها قبل سفر شروع شده و تا پایان سفر ادامه پیدا خواهد کرد. ما در این مقاله سعی کردیم تا نکاتی را که باید در قبل و حین سفر خود رعایت کنید را به شما آموزش دهیم تا با رعایت نکات ذکر شده سفر خوبی را تجربه کنید. 

فهرست تور های نمایشگاهی مرتبط

مجله گردشگری تورک

5 دلیل شرکت در تورهای نمایشگاهی
آداب و رسوم سرو غذا در سه کشور اروپایی
7 اشتباه رایجی که در تورهای نمایشگاهی باید از آن ها بپرهیزیم
چند نکته کاربردی برای افزایش بازدیدکنندگان غرفه شما در تورهای نمایشگاهی