مذهب سوئیس

مذهب سوئیس

 

ظرفيت مذهبي مردم كشور چند فرهنگي سوئيس كه هيچ مذهبي بر آن مسلط نيست در حد بالايي است و از طرفي نيز آزادي دين و ايمان كه در شرايط بسيار مقدس صلح سوئيس است به بهاي گزافي به دست آمده است.

مسيحيت در سوئيس: در سوئيس 3/1 ميليون نفر مسيحي كاتوليك زندگي مي كنند و شهر بازل مهمترين حوزه ي اسقفي كليساي كاتوليك مي باشد. به دليل نظام كنفدراسيون و استقلال كانتون¬ها سوئيس سر¬اسقف ندارد. طبق ارزيابي گئورك اشميد استاد دانشگاه زوريخ و كشيشان پروتستان، حدود 600 فرقه در سوئيس وجود دارد ولي رائول رانك،يك متخصص فرقه¬هاي مذهبي در ژنو تعداد اين فرق را تا 200 گروه ذكر مي كند.

فرهنگ و رسوم سوئيس

 

 

  • مردم سوئيس بسيار به مقررات احترام مي گذارند و بي نظمي و نقض مقررات را به هيچ وجه برنمي تابند، بنابراين رعايت قوانين و مقررات واحترام به حقوق ديگرافراد جامعه ضرورت تام دارد.

 

  • مسافرين اتوبوس ها، ترامواها و قطارهاي درون شهري بليط و كارت تردد طلب نمي شود و فرض بر اين است كه همه داراي بليط هستند اما هر از چند گاهي مامورين مخفي براي كنترل بليط و كارت هاي مجاز تردد سر زده وارد وسايط نقليه عمومي مي شوند. لذا تهيه بليط اينگونه وسايل نقليه عمومي قبل از سوار شدن ضروري است.

 

  • مقررات و قوانين داخلي سوئيس براي گردشگران خارجي نيز كاملا اجرا مي گردد و پليس نسبت به رعايت آن از طرف خارجي ها هيچگونه انعطاف و اغماضي ندارد.

 

  • افراد خارجي كه وارد اين كشور ميشوند بايد مبدا و منبع پولهاي همراه خود را بدانند تا درصورت سوال از طرف مقامات ذيربط بتوانند پاسخ لازم را داشته باشند در غيراين صورت مشمول پولهاي قاچاق و غير قانوني مي شوند كه براحتي نمي توان به حل و فصل آن اقدام نمود.

 

  • براي رانندگي در اين كشور مي بايد گواهينامه ملي آن يا يك گواهينامه بين المللي (I D P) در اختيار داشته باشيد. (I D P) يك مجوز بين المللي براي رانندگي است كه دارندگان آن قادر خواهند بود بدون نياز به گذراندن دوره هاي آموزش رانندگي يا شركت در امتحانات راهنمايي و رانندگي در بيش از ۱۶۰ كشور جهان رانندگي نمايند، مضاف بر اينكه اين مجوز به عنوان يك سند معتبر بين المللي، مي تواند تعيين و تأييد كننده هويت دارنده آن به شمار آيد. اضافه مي نمايد متقاضيان اين نوع گواهينامه مي توانند در داخل كشور با مراجعه به نيروي انتظامي جمهوري اسلامي ايران معاونت راهنمايي و رانندگي و با ارائه گواهينامه ايراني معتبر خود، نسبت به دريافت آن اقدام نمايند.

 

  • به علت عدم وجود قرار داد انتقال محكومين از حبس ميان دو كشور، در صورتي كه فرد به هر عنوان توسط مقامات قضايي اين كشور به زندان محكوم شود، مي بايد دوران محكوميت خود را در زندان هاي محلي سپري نمايد.

 

  • چنانچه به هر دليل توسط پليس محل بازداشت شديد بلافاصله از مامورين بخواهيد به استناد ماده ۳۶ كنوانسيون وين ناظر بر امور كنسولي، مراتب را سريعا به سفارت يا نزديكترين سركنسولگري جمهوري اسلامي ايران اطلاع دهند و چنانچه زبان محل را نمي دانيد از امضاء هرگونه اوراق و اسناد خودداري فرمائيد. البته مي بايد مطلع باشيد شما در اين كشور تحت حاكميت قوانين و مقررات محل بوده و وظايف نمايندگي جمهوري اسلامي ايران مبني بر ارائه خدمات كنسولي به معناي نقض مقررات كشور متوقف فيه نمي باشد.

فهرست تور های نمایشگاهی مرتبط

مجله گردشگری تورک

5 دلیل شرکت در تورهای نمایشگاهی
آداب و رسوم سرو غذا در سه کشور اروپایی
7 اشتباه رایجی که در تورهای نمایشگاهی باید از آن ها بپرهیزیم
چند نکته کاربردی برای افزایش بازدیدکنندگان غرفه شما در تورهای نمایشگاهی