تور های اروپا
تور های اروپایی با تورک تراول

معرفی فرانسه

فرانسه در غرب اروپا واقع است، اما مستعمرات جزاير و سرزمين‌‌ها تابع آن در سراسر جهان گسترده است.

 

كشور فرانسه در طي چند قرن اخير يكي از تأثيرگذارترين كشورهاي در صحنه‌هاي گوناگون و به خصوص علمي، فرهنگي و هنري است.

 

بزرگان بسياري در فرانسه به دنيا آمده‌اند و ا فراد سرشناس فراواني نيز از گوشه و كنار جهان به اين كشور مهاجرت كرده پس از پايان قرون وسطا، فرانسه تبديل به يكي از نيروهاي برتر در منطقۀ اروپا شد به گونه‌اي كه در سده‌هاي ۱۹ و ۲۰ داراي كلوني‌ها و مناطق تحت استعمار بسياري بود.

 

در طول تاريخ طولاني اين كشور، فرانسه تبديل به مهمترين كانون پرورش بسياري از هنرمندان، انديشمندان و دانشمندان در زمينه‌هاي گوناگون گرديد تا جايي كه اين كشور را مركز پيدايش و شكوفايي فرهنگ مدرن جهان مي‌پندارند.

 

در طي سده‌هاي هفدهم و هجدهم، جامعۀ علمي، فرهنگي و هنري فرانسه و انديشمنداني كه از سراسر اروپا به آن مي‌پيوستند دوراني را رقم زدند كه به آن «دوره روشنگري» نامبرده مي‌شود و از لحاظ دستاوردهاي فكري و اجتماعي يكي از درخشان‌ترين دوره‌هاي تاريخ بشر است.

 

فرانسه چهارمين كشور دارندۀ بيشترين ميراث جهاني يونسكو در جهان است كه به همين دليل، هر ساله بيش از ۸۳ ميليون گردشگر خارجي جذب اين كشور مي‌شوند – آماري بيش از هر كشور ديگري در جهان‌ هستند.

 

جمعيت فرانسه

جميت فرانسه پس از سرشماري سال 2015 شصت و هفت ميليون و هفتصد هزار نفر اعلام شد كه با اين رقم فرانسه در بيستمين كشور برجمعيت جهان قرار ميگيرد.

جمعيت اين كشور، بيشتر از 100 سال خواهد بود. اميد به زندگي در فرانسه براي مردان 3/79 سال و براي زنان 5/85 سال تخمين زده شده است.

پرچم فرانسه

پرچم فرانسه از سه نوار عمودي با عرض مساوي به رنگ هاي قرمز، سفيد و آبي به نشانه آزادي، برابري و برادري آرمان هاي انقلاب فرانسه تشكيل شده است و تري كلر نام دارد.

قرمز و آبي رنگهاي سنتي باريس هستند كه در نشان دولتي روي برچم بكار رفته است.براي اين سه رنگ تاريخ و مفاهيم مختلفي ذكر مي شود.

رنگ آبي آن سن مارتين، اسقف تور مربوط مي شود.رنگ سفيد برچم از يك طرف نشانه باكي مريم مقدس و از طرف ديگر يادبودي از برچم سفيد ژاندارك، قهرمان ملي فرانسه و قديسه اي در كليساي كاتوليك است.رنگ قرمز نيز نشانه دنيس مقدس است. وي هميشه برچم قرمز به همراه داشت و به كشورش خدمات فراواني كرد.

البته رنگ سرخ و آبي را نشانه دو حزب چبگرا و راستگراي فرانسه نيز ميدانند.برخي رنگ قرمز را نشان خون هاي ريخته شده براي فرانسه و رنگ آبي را نشان قدرت برتر فرانسه در مقابل ديگر كشورها و رنگ سفيد را نشان بخشش و صلح مي دانند.

سرود ملي فرانسه

مارسييز نام سرود ملي كشور فرانسه است و از نام شهر مارسي گرفته شده است. نام اين سرود را در فارسي مارسيز و مارسه يز نيز نوشته اند.

آن كشور در قرن نوزده سرود تاريخي و مهيج مارسييز را سروده كه بس از آن سرود رسمي انقلاب فرانسه و سبس سرود ملي كشور فرانسه شده است.

سياست كشور فرانسه

 

حكومت فرانسه جمهوري و قدرت اجرايي و رياست قوۀ مجريه در دست رئيس جمهور است. از سال 1962 رئيس جمهور از طريق آراي عمومي به طور مستقيم و براي مدت هفت سال برگزيده مي شد ولي در اصلاحاتي كه در سال 2000 و در قانون اساسي صورت گرفت، طول دورۀ رياست جمهوري همانند مجلس بنج شال تعيين شد.

. اين قانون از زمان انتخابات رياست جمهوري سال 2002 اعمال مي شد. اين قانون از زمان انتخابات رياست جمهوري سال 2002 اعمال مي شود. رئيس جمهور، نخست وزير و شورايي از وزيران را تحت رياست نخست وزير تعيين مي كند كه اين شورا از مجلس ملي رأي اعتماد گرفته و مسئوليت اداره كشور را عهده دار مي شود. نخشت وزير دولت را اداره مي كند و مسئوليت دفاعي ملي و اجراي قوانين برعهده اوست.

استقلال و حاكميت ملي از مهم ترين اصولي است كه همواره در سياست خارجي فرانسه مد نظر بوده است. فرانسه به دليل سوابق استعماري جايگاه تاريخي فرهنگ زبان و تمدن خود در اروبا و جهان يكي از مهم ترين كشورهاي جهان در عرصه روابط بين الملل است.

اطلاعات كلي فرانسه

 

نام رسمي: جمهوري فرانسه سرود ملي: لا مارسه يز (ساخته سال ١٧٩٢ توسط روژه دو ليل شعار: آزادي، برابري، برادري پرچم: آبي، سفيد، قرمز واحد پول رايج: يورو پايتخت: پاريس مساحت كشور فرانسه: ٥٥٠٠٠٠ كيلومتر مربع ارتفاعات: وضعيت جغرافيايي فرانسه يكي از متنوع ترين وضعيت در اروپا. دشتها: دو سوم مساحت كل رشته كوههاي اصلي: آلپ كه قله آن مون بلان بلند ترين قله اروپاي باختري ٤٨٠٧ متر ارتفاع دارد) پيرنه، ژورا و ووژ و مسيف سانترال . ساحلهاي مرزي: سواحل مرزي فرانسه را به چهار دريا متصل مي كنند (درياي شمال، درياي مانش، اقيانوس اطلس و درياي مديترانه). فرانسه داراي ٥٥٠٠ كيلومتر ساحل مرزي است.

فهرست تور های نمایشگاهی مرتبط

مجله گردشگری تورک

5 دلیل شرکت در تورهای نمایشگاهی
آداب و رسوم سرو غذا در سه کشور اروپایی
7 اشتباه رایجی که در تورهای نمایشگاهی باید از آن ها بپرهیزیم
چند نکته کاربردی برای افزایش بازدیدکنندگان غرفه شما در تورهای نمایشگاهی