12 دلیل ریجکت شدن ویزای شنگن
تور های نمایشگاهی با تورک تراول

12 دلیل ریجکت شدن ویزای شنگن

یکی از نگرانی‌های متقاضیان ویزای شنگن، رد شدن یا ریجکت شدن درخواست ویزایشان می‌باشد. هیچ چیز بدتر از بهم خوردن برنامه سفر به دلیل آماده نشدن ویزا نیست، پس بهتر است برای داشتن سفری مطمئن با متخصصین و افراد مجرب در امر ویزای شنگن مشورت نمایید، زیرا گاهی اوقات حتی با کامل بودن مدارک و فقط به دلیل اشتباه در پرکردن فرم‌ها، سفری که ماه‌ها برای آن برنامه‌ریزی کرده‌اید، بهم می خورد، حتی شش ماه الی هشت ماه نیز از درخواست ویزای جدید منع خواهید شد. پس بهتر برای حصول اطمینان برای سفر خود، از منابع معتبر راهنمایی بگیرید.

 با ما همراه باشید تا دلیلی ریجکت شدن ویزای شنگن را بررسی کنیم. 

1.      ارائه اطلاعات اشتباه

یکی از متداول‌ترین دلایل رد شدن ویزای شنگن، اشتباه در پر کردن فرم‌ها و اطلاعات درخواستی سفارت‌خانه‌های می‌باشد. اگر خودتان می‌خواهید فرم‌های پر کنید، توصیه می‌شود که با نهایت دقت اینکار را انجام دهید. گاهی مشاهد شده است حتی با وجود کامل بودن مدارک و دارای تمامی شرایط، فقط به دلایل ارائه اطلاعات ناقص و اشتباه درخواست ویزای شنگن رد شده است.

2.    ارائه مدارک جعلی

گاهی اوقات برخی از هموطنان اطلاعاتی درخواستی را به عمد برخلاف واقعیت ارائه می‌دهند. توصیه ما به شما اینست، به هیچ وجه این کار را انجام ندهید و واقعیت را بنویسید.

3.   عدم حصول اطمینان افسر کنسولگری مبنی بر بازگشت مسافر به کشورش

یکی از پارامترهای مهم برای دریافت ویزای شنگن، اطمینان کشور مقصد از بازگشت مسافر به خاک خودش می‌باشد. کشورهای عضو پیمان شنگن و افسر کنسولگری که مسئول بررسی تقاضای ویزای شما می‌باشد، باید از این امر که مسافر پس از اتمام سفرش، قصد بازگشت به کشورش را داراست، اطمینان حاصل کند. پس با فراهم نمودن مدارک و اسناد معتبر، سعی در متقاعد کردن افسر کنسولگری برآیید.

4.    عدم حصول اطمینان از قدرت مالی

برای دریافت ویزای شنگن، باید به افسر کنسولگری ثابت شود که شما توانای تأمین مخارج سفر و خروج از منطقه شنگن را دارید. پس پشتوانه مالی و تمکن مالی مورد نیاز کشور مقصد را حتما فراهم نمایید.

5.   اولین مسافرت خارج از کشور فرد متقاضی

یکی از دیگر از دلایل رد شدن ویزای شنگن، عدم داشتن سفر قبلی به خارج از کشور  (سفر به ترکه و دبی که برای شهوندان ایرانی بدون نیاز به روادید است)، می‌باشد که بدون هیچ کونه اطلاع قبلی توسط سفارتخانه مقصد، ویزای درخواستی رد می‌شود. پس مراقب باشید.

6.    برنامه‌ سفر مبهم

یکی از مدارکی باید به سفارت‌خانه‌ها ارائه بشود، تاریخ پرواز، رزرو هتل و برنامه سفری مشخص می‌باشد. اگر برنامه‌ی سفر مشخصی نداشته باشید، یا نقصی در رزرو هتل و بلیط هواپیما وجود داشته باشید و یا تاریخ هتل و بلیط هواپیما تطابقی نداشته باشند، باعث رد شدن ویزای درخواستی شنگن می‌شود.

7.   نداشتن هدف سفر مشخص و معلوم

اگر هدف سفر به منطقه شنگن مشخص نباشید، باعث بدبینی افسر کنسولگری از هدف سفر متقاضی شود. به‌گونه‌ای که موجب رد شدن ویزای درخواست می‌گردد.

8.   داشتن سابقه کیفری

داشتن فعالیت‌های جنایتکارانه که برخلاف سیاست‌های کشور مقصد باشد، و احتمال برهم خورزدندن سیاست‌های اجتماعی و فرهنگی جامعه کشور مقصد تلقی شود، می‌تواند دلیلی برا رد شدن ویزای شنگن بشود.

9.    بیمه‌نامه‌ی نامعتبر

برای سفر به منطقه شنگن و دریافت ویزای شنگن، داشتن بیمه سفر الزامیست. اگر بیمه شخص متقاضی تا سقف مالی مورد نیاز کشور مقصد را پوشش ندهد، یا بیمه سفر معتبر نباشید و مورد قبول واقع نشود و یا اگر مسافر فاقد بیمه سفر باشد، به طور حتم، درخواست ویزا فرد مذکور در خواهد شد.

10.  سابقه داشتن ویزای شنگن و اقامت بیش‌ازحد مجاز

یکی از دلایل ردشدن درخواست ویزای شنگن، اقامت بیش‌از حد زمان تعیین شده در ویزای قبلی است. اگر دارای سابقه اقامت در منقه شنگن باشید، قبل از اقدام برای درخواست ویزای جدید، می‌بایست، باید مسأله‌ی مرتبط با اقامت بیش‌از حد مجاز را حل نمایید. زیرا در هر بار اقدام، درخواست شما رد خواهد شد.

11.   سابقه دریافت ویزای شنگن و عدم سفر (بدون برطرف کردن مشکل)

گاهی اوقات، برخی افراد بنا به دلایلی موفق به دریافت ویزای شنگن می‌شوند ولی موفق نمی‌شوند که به منطقه شنگن سفر کنند و ویزای درخواستی بلااستفاده می‌ماند. مادامی که مسأله ویزای قبلی برطرف نشد و توضیح رسمی مبنی بر دلیل عدم سفر ارائه نشود، هرگونه درخواست مجدد برای ویزای شنگن، رد خواهد شد.

12. عدم اعتبار گذرنامه و یا مخوش بودن آن

برای اقدام برای دریافت ویزای شنگن، گذرنامه‌ی شخص متقاضی باید حداقل شش ماه اعتبار داشته باشید. و یا اینکه گذرنامه دارای صفحات مخدوش باشد، باعث می‌شود از نظر افسر کنسولگری فاقد اعتبار لازم برای ارائه ویزای شنگن شود. 

سخن پایانی

درخواست ویزای شنگن دارای پروسه‌ای طولانی و زمان گیر است. حداقل از پانزده روز قبل از سفر می‌بایست برای دریافت ویزای شنگن اقدام نمود، البته توصیه ما به شما، اقدام سه ماه قبل از سفر می‌باشد. همچنین به یاد داشته باشید تا سه سال، سابقه رد شدن درخواست ویزای شنگن در سفارت‌خانه‌های کشورهای عضو شنگن باقی می‌ماند. داشتن آلرت نیز یکی از دلایل رد شدن ویزای شنگن است.

بنابراین داشتن راهنمایی و گرفتن مشاوره صحیح از افراد مجرب، کلید اخذ ویزای شنگن می‌باشد.

فهرست تور های نمایشگاهی مرتبط

مجله گردشگری تورک

5 دلیل شرکت در تورهای نمایشگاهی
آداب و رسوم سرو غذا در سه کشور اروپایی
7 اشتباه رایجی که در تورهای نمایشگاهی باید از آن ها بپرهیزیم
چند نکته کاربردی برای افزایش بازدیدکنندگان غرفه شما در تورهای نمایشگاهی